قوانین جدید مهاجرت و کار کانادا و اقامت آسان برای امریکایی ها

قوانین جدید مهاجرت و کار کانادا و اقامت آسان برای امریکایی ها

  • 14 آذر 1395

قوانین جدید مهاجرت و کار کانادا و اقامت آسان برای امریکایی ها

 

تغییرات بی سر و صدای قوانین مهاجرت تنها چند روز پس از اعلام نتایج انتخابات آمریکا حاکی از آن است که شرایط آمدن آمریکایی ها برای اقامت و کار در کانادا به مراتب آسان تر شده است.

این مهاجران (یعنی کسانی که نه پناهنده محسوب می شوند و به واسطه روابط خانوادگی وارد کانادا شده اند) باید تعداد معینی از معیارها را کسب کنند تا بتوانند امتیاز مناسب مهاجرتی قرار بگیرند. سیستم امتیاز دهی که مهاجران بالقوه را طبقه بندی می کند شامل موارد مختلفی از جمله سابقه کار، سن، تحصیلات و تسلط به زبان رسمی می شود. متقاضیان واجد شرایط که بهترین عملکرد را داشته باشند می توانند برای اقامت دائم درخواست بدهند که این درخواست شامل اجازه کار و دریافت حقوق شهروندی نیز می شود.

راه جدید فرایندی است که به نفع برخی ملیت ها است. یکی از کارشناسان امور مهاجرتی در این باره گفت:« اگر شما از اهالی ایالات متحده باشید با توجه به اینکه مسلط به زبان انگلیسی هستید در حوزه امتیازدهی چند پله بالاتر از بقیه قرار خواهید گرفت. اگر شما از آمریکا باشید به طور کلی یک درجه بالاتر از بقیه قرار می گیرید.»

این در حالی است که بروس آلن یکی از دست اندرکاران امور مهاجرتی در کلیولند، اوهایو در این باره می گوید:« آنها ادعا می کنند که سیستم اکسپرس انتری به نفع جوانان کار می کند اما در حقیقت این گونه نیست. در این سیستم به محض آنکه شما وارد 31 سالگی شوید امتیازهای لازم را از دست خواهید داد.»

متقاضیان هم اکنون می توانند از طریق کار برای اقامت در کانادا امتیاز کسب کنند.

تعداد دعوت نامه ها برای اقامت دائم رو به افزایش است

پیشنهادهای کاری ارزشی کمتر از قبل یافته اند

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 

منبع خبر: http://globalnews.ca/news/3075089/new-immigration-rules-make-it-easier-for-americans-to-work-and-stay-in-canada/