تغییرات سال 2017 در برنامه الحاق (اسپانسرشیپ) والدین و پدربزرگ، مادربزرگ ها

تغییرات سال 2017 در برنامه الحاق (اسپانسرشیپ) والدین و پدربزرگ، مادربزرگ ها

  • 25 آذر 1395

تعهد در گرد هم آوری اعضای خانواده از کلیدی ترین برنامه های مهاجرتی کانادا است. برنامه الحاق والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها هر ساله هزاران خانواده را در کنار هم جمع می کند. جان مک کالوم، وزیر امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا از اعمال تغییرات برای جذب این افراد در سال 2017 خبر داد. او در این باره گفت:« ما به صحبت تمام کسانی که این پروسه را از سر گذرانده و خواستار عادلانه تر شدن فرایند حمایت از والدین بودند گوش کردیم. تلاش ما این است تا اطمینان حاصل کنیم هر کسی که درخواستش را ارائه می کند از فرصتی برابر با دیگران برخوردار باشد.»

در سال های اخیر وزارت امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا با محدود کردن تعداد پذیرش درخواست های مربوط به الحاق والدین از رشد این درخواست ها جلوگیری کردند. بر اساس این تغییرات از ماه ژانویه کسانی که می خواهند والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ هایشان را به کانادا بیاورند با استفاده از پیک یا از طریق ایمیل مدارک لازم را ارسال کنند. آنها همچنین 30 روز فرصت دارند تا فرم آن لاین مربوط به درخواست رسمی را پر کنند. پس از آن اداره امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به صورت تصادفی 10 هزار نفر را انتخاب و از آنها دعوت می کنند تا مدارک تکمیلی برای اتمام پروسه ارسال کنند.

 

نحوه ارسال درخواست

شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم باید بین تاریخ سوم ژانویه تا دوم فوریه 2017  در قدم اول فرم آنلاین در سایت اداره امور مهاجرت را پر کنند تا به این سازمان نشان دهند که آنها خواستار حمایت از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود هستند.

فرم آنلاین به مدت 30 روز از ظهر سوم ژانویه 2017 تا دوم فوریه در دسترس خواهد بود. در این فرم نام و نام خانوادگی افراد، تاریخ تولد،کشور محل تولد، آدرس اصلی منزل، کدپستی و آدرس ایمیل پرسیده می شود. پس از آنکه تمامی این اطلاعات به درستی تکمیل شد فرد درخواست کننده یک کد رهگیری دریافت خواهد کرد. آنها باید این کد را برای پیگیری امور حتما جایی ثبت و نگهداری کنند. این فرم تنها یک بار پر می شود و فرم های تکراری 100 درصد حذف خواهند شد. لازم به یاداوری است که تکمیل این فرم به منزله اعلام رسمی برای حمایت از والدین از سوی شخص نیست.

در پایان 30 روز، اداره امور مهاجرت در قدم اول فرم های تکراری راحذف خواهد کرد. پس از آن به صورت تصادفی 10 هزار نفر از پر کنندگان فرم را انتخاب و درخواست تکمیل مدارک و مراحل را برای آنها ارسال خواهد کرد. این سازمان به تک تک افرادی که فرم را پر کرده باشند اعلام خواهد کرد که درخواستشان پذیرفته شده است یا خیر. تنها کسانی که به صورت تصادفی انتخاب شدند می توانند برای درخواست پیوستن والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها به صورت رسمی اقدام کنند.

این افراد در طول 90 روز  فرصت دارند تا مدارک خود را کامل کنند. همچنین کیت نرم افزار درخواست و راهنمای آن برای برنامه جدید سال 2017 از نهم ژانویه در سایت اداره امور مهاجرت کانادا در دسترس خواهد بود. افرادی که درخواستشان در این پروسه تصادفی انتخاب نشده است می توانند در سال 2018 بار دیگر شانس خود را امتحان کنند.